Az IT egy mozaikszó, aminek a jelentése: információs technológia.
Az IT kifejezéssel informatikai vállalatoknál, az üzleti életben és leginkább a (táv-) munka hirdetésekben találkozhatunk.
Ezek formái és jelentésük a következőek lehetnek:
IT Manager - Informatikai vezető
Az IT Manager felelős a vállalat informatikai rendszerének zökkenőmentes működtetéséért és folyamatos fejlesztéséért. Az informatikai vezető irányítja a vállalati informatikusokból álló csapatát is, akik rendszergazdai, rendszerfelügyeleti és programozási feladatokat látnak el. Az IT Manager általában tagja a cégvezetésnek.
IT Business Analyst
A Business Analyst megnevezésnek magyarul leginkább az üzleti elemző pozíciónév felel meg. Az elemzők kapcsolatot tartanak a vállalat egyes üzleti egységei és az informatikai részleg között. A feladatuk egyfajta "tolmács-szerep" ellátása, azaz felmérik az egyes divíziók (ügyfélszolgálat, pénzügy, marketing stb.) üzleti igényeit és ezt fordítják le az informatika nyelvére, azaz IT követelményrendszerré, specifikációvá alakítják át.
IT Help Desk
A Help Deskesek az egyszerűbb informatikai problémákra adnak válaszokat. Sokan közülük nem informatikai végzettségűek, csak kiképezték őket az adott területen potenciálisan felmerülő kérdések és problémák megválaszolására. Amennyiben a probléma megoldása komolyabb szaktudást, vagy több időt igényel, akkor a Help Desk továbbítja a beérkező kérdést az adott szakmai területre.
IT Service Manager
A cég informatikai részlegéért felelős, többéves menedzsment tapasztalattal rendelkező vezető. Abban különbözik a hagyományos IT managertől, hogy ő maga is részt vállal a cég termékeinek, szolgáltatásainak reprezentálásába.
IT architect
Semmi köze az építészethez. Fő feladata a rendszertervezés, egy-egy komplex fejlesztésnél a részfeladatok összeállítása, a munka menetének átlátása a projektvezető munkájának segítése. Általában a fejlesztőkből lesznek később az architectek.
Mi az IT-távmunka?
A szoftverfejlesztés és az IT-tevékenységek nagy része tipikusan távmunkában végezhető.
Ehhez ma már minden szükséges eszköz - az e-mail-től a különféle kommunikációs szoftvereken át, a projekt- és verziókövető rendszerekig - a rendelkezésünkre áll.
A megrendelők számára nagy előnyt jelent, hogy ezzel a munkamódszerrel egyben a fejlesztőcsapatot is optimálisan az adott projektre tudják szervezni, így minden feladaton a leghozzáértőbb szakembergárda dolgozhat.
|